Darmowe porady prawne
nt. umowa o kredyt, kredyty hipoteczne, ubezpieczenia kredytowe, pożyczki

Darmowe porady prawne
nt. rozwód cywilny i kościelny, separacja, alimenty

Darmowe porady prawne
nt. prawo spadkowe, dziedziczenie, testamentRozwód kościelny

Rozwód kościelny w świetle prawa kanonicznego nie istnieje, jest to tylko nazwa potoczna. W świetle prawa kanonicznego możliwe jest jedynie zakończenie małżeństwa kościelnego poprzez stwierdzenie nieważności małżeństwa. Tak, więc przez określenie rodzwód kościelny (używane dla ułatwienia w darmowych poradach prawnych), należy rozumieć stwierdzenie nieważności małżeństwa unormowane w przepisach prawa kanonicznego. Z zamieszczanych w kategorii rozwód kościelny bezpłatnych poradach prawnych dowiesz się m. in., gdzie prowadzone jest postępowanie o unieważnienie małżeństwa, co to jest sąd biskupi, jakie są przesłanki unieważnienia małżeństwa (ślubu kościelnego), jak przebiega proces kościelny o unieważnienie małżeństwa i jakie są jego koszty.

Proces kościelny o stwierdzenie nieważności małżeństwa - rozwód kościelny

Co należy zrobić żeby wziąć rozwód kościelny? Czy rozwód kościelny jest w ogóle możliwy? Co to jest rozwód kościelny? Co to jest proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa w świetle prawa kanonicznego? Co należy zrobić, aby rozpocząć postępowanie o rozwód kościelny?

Czytaj więcej: Proces kościelny o stwierdzenie nieważności małżeństwa - rozwód kościelny
© 2011 doradcaprawnyonline.pl  | nota prawna

Zamieszczane na stronie darmowe (bezpłatne) porady prawne i finansowe nie stanowią porady prawnej ani finansowej w rozumieniu prawa i pomimo dokładania wszelkiej staranności, ich autorzy ani redakcja serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wynikające z zastosowania się do nich.

Autorzy serwisu nie odpowiadają za działalność partnerów reklamujących swoje usługi prawne na stronach niniejszego serwisu, w tym darmowe lub odpłatne doradztwo prawne lub finansowe.